Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatásaNTP-HHTDK-18 pályázat szakmai beszámolója
TDK konferencia
2018. november 13-án délután rendezte meg a Gál Ferenc Főiskola Pedagógiai Kara a kari tudományos diákköri konferenciát. A konferencia megnyitását követően a hallgatói kutatások bemutatása két szekcióban folyt Szakács Mihályné dr. ny. főiskolai tanár és Földesi Zoltán Szarvas város főtanácsnoka elnöklése mellett.
Az I. szekcióban a szakmai zsűri tagjai Szakács Mihályné dr. ny. főiskolai tanár (elnök), Dr. Katona Krisztina tanszékvezető főiskolai tanár, Dr. Gurka Dezső főiskolai tanár voltak. Négy dolgozattal négy hallgató mutatta be kutatását.
I. helyezés: Ilyés Zoltán: Papagájtartás és ennek hatása a gyerekekre (témavezető: Dr. Soós István)
A II. szekcióban a szakmai zsűri tagjai Földesi Zoltán, Szarvas város főtanácsnoka (elnök), Dr. Lipcsei Imre főiskola tanár, dékán, Dr. Olteanu Florea főiskolai docens, tanszékvezető, Dr. Szilvássy Orsolya főiskolai docens voltak. Három dolgozattal négy hallgató mutatta be kutatását.
I. helyezés: Butt Tímea – Czikora Réka: A számítógépes játékok sztereotípiáinak vizsgálata (témavezető: Szabóné Balogh Ágota)
View the embedded image gallery online at:
http://pk.gff-szarvas.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=669&Itemid=114#sigFreeId25514281a8
Képzések, kurzusok, előadások, szakmai konzultációk
A hallgatók tudományos diákköri munkájára való felkészülését segítette, a Kar által megrendezett továbbképzések, kurzusok és előadások. Nyolc szakember (Dr. Lipcsei Imre, Dr. Fest Sarolta, Dr. Katona Krisztina, Dr. Lestyán Erzsébet, Szabóné Dr. Balogh Ágota, Dr. Oltenau Florea, Dr. Kantiné Szín Mária, Dr. Vígh Edit) előadását hallgathatták meg az érdeklődő, kutató hallgatók. A képzésekben hat szakember vett részt. A kurzusokon megismerkedtek a TDK feladataival, a felépítésével, a rendszerével, az értékelési módjaival. A képzés „tananyagai” között megjelentek, az előadás tartásának módszere, a TDK dolgozat nyelvi és formai sajátosságai is. Emellett, a hallgatóknak lehetőségük volt kutatási példákon keresztül (tehetséggondozás, egészségnevelés, nemzetiségi kutatások stb.) az elmélet mellett gyakorlati ismeretek elsajátítására is. Két előadást (gyermekvédelem és gyermekközösségben előforduló betegségek témakörökben) szakmai beszélgetéssel egybekötve hallgathattak meg a hallgatók. Továbbá a TDK-s hallgatókkal cserélhettek tapasztalatot kötetlen beszélgetés keretében.
View the embedded image gallery online at:
http://pk.gff-szarvas.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=669&Itemid=114#sigFreeIdca447d54d3
Kutató hallgatóink közül 11-en vehettek részt öt szakmai konferencián. Tudástárunk 12 szakkönyvvel bővült, segítve a hallgatók tudományos tevékenységét.
A TDK-s hallgatók rezüméi, illetve a tehetséges hallgatók alkotásai a Polyhistor újságunkban kerültek bemutatásra. A TDK kutatásból készült publikációk a Diákdiskurzus folyóiratunkban jelentek meg.
A konferencia megrendezését és a kurzusok, előadások megtartását a Nemzeti Tehetség Program Hazai Tudományos Diákköri műhelyek támogatása NTP-HHTDK-18 pályázata segítette. |
A diákigazolvány igénylés a NEPTUN rendszer bevezetésével elektronikusan történhet, melyet az oktatási igazolványokról szóló 362/2011 (XII.30.) kormányrendelet szabályoz. Amennyiben a hallgató még nem igényelt állandó diákigazolványt, vagy az megrongálódott, elveszett, akkor az alábbiak szerint igényelhet: LETÖLTÉS
A hallgatók különböző befizetési kötelezettségeiket (például: ismételt vizsgák díjai, különeljárási és szolgáltatási díjak, továbbá KÖLTSÉGTÉRÍTÉSI DÍJ/ÖNKÖLTSÉG DÍJA, és a Pedagógiai Karon a kollégiumi térítési díj) az alábbi módon teljesíthetik TOVÁBB
Honlapunk megtekintéséhez a Mozilla Firefox program használata javasolt